26 marca 2014
Edukacja przez zabawę? Tylko w Piaskownicy Kulturalnej!

Piaskownica Kulturalna nie przestaje nas zaskakiwać:) Co rusz proponuje bardzo ciekawe warsztaty, dzięki którym maluchy rozwijają się na każdej płaszczyźnie:)
Dziś polecamy Waszej uwadze sobotnie spotkanie (szczegóły poniżej)
I pytamy: korzystacie z takich zajęć???


Piaskownica Kulturalna
zaprasza na cykl warsztatów
LABORATORIUM MALUCHA.

Kolejne zajęcia odbędą się 29.03.2014 o godzinie 11.00.
Koszt - 30 zł/osoba.
(w cenę wliczone są wszelkie potrzebne materiały do realizacji warsztatów)
Czas trwania - 1h/1,5h.
Zajęcia dla dzieci od 4 do 12 lat.

Laboratorium Malucha to zajęcia eksperymentalno - doświadczeniowo - naukowe.
Jak wygląda wulkan?
Z czego powstaje para?
Czy śnieg zawsze jest biały?
Skąd się bierze tęcza?
To tylko kilka pytań, na które będziemy starali się odpowiedzieć, aby zaspokoić ciekawość dzieci i odkrywać tajemnice otaczającego nas świata.

Zapisy na zajęcia przyjmujemy do 28.03.2014 - liczba miejsc ograniczona.
pod adresem biuro@piaskownicakulturalna.pl lub tel. 519153 291.

Prosimy pamiętać o kapciach zmiennych :)
Sprawdzone sposoby na małego krzykacza

Pytacie nas w mailach o to, jak radzić sobie z płaczącym, rozdrażnionym, krzyczącym szkrabem. O tym, jak trudno jest opanować rozemocjonowanego bobasa wie każda mama, która choć raz miała do czynienia z zanoszącym się od płaczu maluchem. A że płacz płaczowi nierówny, to już zupełnie inna kwestia. Przedstawiamy Wam ciekawy artykuł o płaczących pociechach i sposobach radzenia sobie z emocjami najmłodszych.

Kochane Bobasy, aby móc bawić się na całego, z radością odkrywać świat, korzystać z dobrodziejstw cooltoury;), najpierw trzeba się wyspać. Już podpowiadamy Waszym mamom, co zrobić, abyście błogo leniuchowały w nocy, zbierając siły na eksplorowania świata:)!



Gdy dziecko krzyczy
Niemowlęta krzyczą średnio około dwóch godzin na dobę. To zjawisko zupełnie normalne, w pełni fizjologiczne, służące dziecku do komunikowania swoich potrzeb. Problem zaczyna się wtedy, gdy pociecha awanturuje się niemal bez końca. Zjawisko to- określane przez ekspertów mianem przesadnego płaczu noworodków- dotyka nawet co trzecie dziecko i potrafi skutecznie zdezorganizować życie całej rodziny.
Krzyk malucha
Kiedy krzyk malucha uznaje się za przesadny? Skąd wiedzieć, czy to jeszcze jest normalne czy już ma formę zachowań wychodzących poza fizjologię? I jak poradzić sobie z rozbuchanymi emocjami małego awanturnika? Z takimi problemami musi na co dzień sobie radzić co trzecia polska rodzina. Specjaliści przekonują, że granica między fizjologią a swoistą patologią jest łatwa do uchwycenia. Jeśli krzyk dziecka nasila się wieczorem i jest bardzo trudny do ukojenia, gdy maluch jest bardzo wybuchowy, jego nastrój zmienia się szybko i gwałtownie, a krzykowi towarzyszą m.in. czerwienienie się, sztywnienie ciała czy płytki oddech, wówczas możemy być pewni, że mamy do czynienia z przesadnym płaczem noworodka.

Skąd ten krzyk
Dlaczego tak wiele dzieci cierpi z powodu przesadnego płaczu? I skąd się bierze krzyk niemowląt? Tak naprawdę trudno o jednoznaczną diagnozę. O ile bowiem część maluchów krzyczy, chcąc zamanifestować ból czy dyskomfort wynikający np. z urazów, chorób, kolki jelitowej, pozostałe przesadnie płaczą, gdy nie potrafią radzić sobie z adaptacją w nowej rzeczywistości. Na krzyk wywołany kolką niemowlęcą, bezsennością czy pragnieniem zaspokojenia poczucia bliskości,  warto zastosować specjalny otulaczek Mum 2 Mum. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się zwłaszcza w pierwszych tygodniach życia dziecka. Otulaczek został tak zaprojektowany, aby maluszek mógł się czuć tak dobrze jak w brzuchu mamy. Specjalny kształt umożliwia szybkie, proste i wygodne opatulenie szkraba. Prawidłowo założony sprawia, że rączki dziecka pozostają wzdłuż  ciała, a nóżki mają pełną swobodę ruchu. To go uspokaja, relaksuje, daje poczucie pewności, stabilności i bezpieczeństwa. Efekt? Dziecko jest mniej rozdrażnione, dobrze śpi i lepiej się rozwija.


Więcej informacji o otulaczku Mum2Mum rodzice znajdą na www.sklep.mavero.pl